Asansör Kat Yetkilendirme Sistem Çözümleri

Asansör Kat Yetkilendirme sistemi ile kabin içi ya da kat çağırma anında sadece yetkili kişilerin işlem yapabilmesini sağlayan bilgisayarlı ve bilgisayarsız olarak çalışan bir sistemdir.

Asansör Kat Yetkilendirme Sistemi Çözümleri

Asansör Kat Yetkilendirme Nasıl Çalışır?

Wassermahen asansör kat yetkilendirme sistemini kullanarak durak ve kart sınırı olmadan kat yetkilendirme yapabilirsiniz. Bu sistem bilgisayarlı ve bilgisayarsız olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Her iki kullanımda da sisteminin kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

Wassermahen asansör kat yetkilendirme sistemi, kart okuyucu ve kontrol sistemi birlikte çalışmaktadır.

  • Flex kabloya ihtiyaç duymaz
  • RF/ID kart sınırı bulamaz
  • Sınırsız senaryo
  • Bina otomasyon sistemlerine entegre olarak çalışabilir

Kontrol Paneli

Kat yetkilendirme sistemine ait asansör kabininde konumlandırılan 1 adet bulunmaktadır. Kontrol paneli içerisinde 1 adet Rölekon kartı ile 16, 32 ya da 48 adete kadar asansör butonunu süren röle kartı bulunmaktadır. Kat yetkilendirme kontrol panel içerisinde tüm bağlantıları yapılmış bir şekilde elinize ulaşır.

Kolay montajı imkanı ile kolaylıkla bağlantılarını yaparak asansör kat yetkilendirme sisteminizi hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde devreye alabilmek için Enerji, Buton ve Kart Okuyucu kablosunu Kontrol Paneline bağlamanız yeterli olacaktır.

Asansör Kat Yetkilendirme Kontrol Paneli

Kart Okuyucu

Asansör kat yetkilendirme sisteminin kartı okuyucusu hem yetki hem de kullanım sayı sınırlama özelliği sayesinde pek çok avantaja sahiptir.

WM 300-CAN okuyucu 2 damar üzerinden haberleşme ve asansörlerde de kullanılan CANBUS protokolü kullanması sayesinden asansörde oluşan gürültülerden etkilenmez.

Kat yetkilendirme sistemi içerisinde 3 metre hazır soketli kablo ile birlikte gelmektedir. Kolaylıkla kat yetkilendirme kontrol paneline bağlantısı yapılmaktadır.

Asansör Kat Yetkilendirme Kart Okuyucu

Bilgisayarsız Asansör Kat Yetkilendirme

Bilgisayarsız sistem ile makine dairesi ya da kabin üstüne monte edilen kontrol paneli elektrik, kart okuyucu ve buton bağlantıları yapılır yapılmaz kullanıma hazır hale gelmektedir.

Kart yetki ve senaryo tanımlamaları, herhangi bir bilgisayara kurulacak özel masaüstü yazılım ile kolayca yapılabilir. Kat yetki ve senaryo sınırı yoktur.

Kontrol paneli kabine monte edilirse, ayrıca flexible kablo çekmeye ihtiyaç kalmaz. Bu sistemde
uzaktan kart iptali yapılamaz.

Bilgisayarlı Asansör Kat Yetkilendirme

Bilgisayarsız sistemden farklı olarak makine dairesine takılacak ek iletişim modülü ile, bilgisayar üzerinde ziyaretçi kaydı tutabilmektedir. Mevcut IP altyapıyla çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Bilgisayar yazılımı ile kat ve senaryo tanımlamaları yapılabilir. Ayrıca ziyaretçilerin giriş bilgileri kayıt altına alınabilir. Bu sistemde uzaktan kart iptali yapılabilir.

1
2
3
4
5
Rölekon 48
1

9 – 36 VDC

2

RS232

3

CAN Bus

4

Yangın Sinyal Girişi

5

Buton röle kartı bağlantısı

1 9-36VDC çalışma gerilimine ve 50-70mA/h akım tüketimine sahiptir.

2 RS232 Haberleşme portu ile diğer kartı okuyucu sistemlerine entegre olma imkanı sağlar.

3 Asansör kabini içerisinde bulunan kart okuyucu bağlantı noktasıdır.

4 Yangın Sinyal Girişi, kat yetkilendirme sistemlerinin özellikle yangın asansörlerinde devre dışı kalması istenir. Bu girişe yangın sinyali geldiğinde sistemi tamamen devre dışı bırakır.

5 Asansör durak sayısı kadar röle kartı kullanabilirsiniz. Her bir röle kartı 16 durağa kadar desteklemektedir. Maksimum 3 adet röle kartı takılabilir. Asansör durak sayısını 48 durağa kadar desteklemektedir.

İletişim

Wassermahen Türkiye
ODABLANC Bilişim A.Ş.

Adres
Atatürk Mah. Vatan Cad. No: 21/4
Ataşehir / İstanbul

E-posta
info@odablanc.com.tr

Telefon
+90 (216) 706 99 01